Ha falazás projektje van, és kőművest keres falazás munkára , vegye fel velünk a kapcsolatot a +36 20 344 5065 telefonszámon, vagy töltse ki az űrlapot.
Árajánlatkérés…
Válaszfal, káva, pillér vagy kémény falazás olyan munka, amelyhez kőműves szakember szükséges. Falazás alatt minden olyan kőműves munkát értünk, amely a fal megépítéséhez vezet, függetlenül attól, hogy milyen anyagból építik.
A falazás az építési rajzokon megadott adatok szerint kell megépíteni, annak érdekében, hogy a falak az épület hatékony és biztonságos részévé váljanak.
A falazás célja az épület homlokzatának bezárása, és a belső területek kialakítása, amelyek különböző rendeltetésű terekként szolgálnak. A külső főfalak nagy szerepet játszanak az épület energiahatékonyságában.
Falazás árak
Szeretné tudni, hogy mennyi a falazás költsége? Érdekli a lakásfelújítás vagy egy családi ház építésének költsége? Vagy csak érdeklődik a kőműves árakról? Akkor jó helyre jött! A következő árlistában láthatja a falazás és más kőműves munkák építési költségeit. Nem csak tájékozódhat az árakról, hanem el is készítheti az árajánlatot, minden árral együtt, amire szüksége van a házban vagy a lakásban végzett minőségi munkák elvégzéséhez. Az árlistában megtalálja a lakásfelújításhoz szükséges munkák összes árát. A bontástól kezdve a kőműves burkoló festő stb. munkadíjakat és a szükséges anyagköltségeket.
2021 nettó falazási árak: (néhány példa)
Falazás B30-as kézi blokból(30-as fal) |
4000/m2 |
Falazat YTONG kézi falazó elem(60X20X20) |
3500/m2 |
Válaszfal kisméretű téglából (12-es) |
12000/m2 |
Válaszfal PROTHERM (10X50X23,8) 10cm vastagságú |
3500/m2 |
Válaszfal YTONG (60X20X10) |
3500/m2 |
Nézze még az AKTUÁLIS falazási és kőműves árainkat.…
Falazás típusai és célja
- A fal olyan szerkezet, amely meghatározott falazási szabályok szerint,sorrendben habarcsra fektetett téglából vagy kövekből áll. A falazat felveszi a saját súlyából és a falazaton nyugvó egyéb szerkezeti elemekből származó terheléseket és az alapon keresztül a talajnak átadja.
- Az épület falszerkezetek építésénél, különböző típusú és méretű tégla és ytongot használunk.
- A falazáshoz mész-cement és vízből készült habarcsot használunk, megfelelő arányban összekeverve melynek minőségét a műszaki leírásban adják meg.
- Kerámia falazóelemek, nedvességállóak, szilárdak, fagyállóak és ezeknek köszönhetően kerámia téglából készítik az épületek falszerkezeteit, és egyéb szerkezetek falait és pilléreit.
- Mészhomokból, félszáraz préselt kerámia tégla falazatok alkalmatlanok nedves helyiségekben elhelyezett szerkezetek építésére, kemencék, medencék, kémények.
- Főfalak építéséhez kerámia üreges 30-38 –as vagy porózus ytong tégla ajánlott. Ezeknek a falazatoknak alacsony a hővezető képességük ezért 20-25%-kal csökkenthetőek a külső falak vastagsága.
- Betonon készült pincefalazó elemek és zsalukövek alapok, pincefalak és egyéb földalatti építmények építésére használhatóak.
- Nagyobb épületeknél üreges és könnyű beton falazatot használnak az épületek külső és belső falainak építésére.A könnyű beton és a falazóblokkok jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek. Az alacsony minőségű könnyűbeton és üreges betonkövek csak épületen belüli szerkezetek építésére alkalmas.
- A szilikátból készült falazat hő vezetőbb, nagyobb sűrűségű, ugyanakkor tartósabb, mint a könnyűbetonból készült falazat. Ezért nemcsak belső, hanem külső falak készítésére is alkalmas.
- Az üreges kerámia falazatot családi házak külső teherhordó falainak építésére használják. Ennek a falazatnak a magas hőtechnikai tulajdonságai lehetővé teszik, hogy a kerámia vagy szilikát téglából készült falazathoz képest fél téglával csökkentsék a külső falak vastagságát.
- Nehéz betonból készült blokkokat, alapokhoz és más földalatti szerkezetekhez használják, a könnyűbetonból, szilikátból, üreges és porózus-üreges téglából készült blokkokat pedig főként az épületek külső falainak falazásához használják.
- A természetes kövekből és szabályos alakú terméskövekből készült falazat nagy szilárdságú, ellenáll az időjárásnak és a fagynak. Dekoratív hatású és igen költséges.
- A kivitelezés magas költsége miatt a feldolgozott természetes termésköveket elsősorban lábazatok, kerítések és középületek burkolatára használják.
A falazat tulajdonságai
A falazat szilárdsága függ a tégla vagy kő tulajdonságaitól, amelyből a falazat készül, és a falazó habarcs minőségétől. Például a téglafalak nyomószilárdsága, sokkal nagyobb, mint a falazó habarcsé, nem haladja meg a tégla szilárdságának 40.. 50% -át. Ez azért van, mert a tégla- és falazati hézag felületei nem tökéletesen vízszintesek és simák, a habarcsréteg sűrűsége és vastagsága változó. Ennek eredménye a falazatban lévő nyomás egyenetlen eloszlása a tégla felületén, és a nyomófeszültség mellett hajlító és nyírófeszültségek is keletkeznek. Mivel sok falazóblokk, hajlító és nyíró ellenállása alacsony a falazatban elrepedhetnek mielőtt a bennük lévő nyomófeszültség elérné a végső nyomószilárdságot.
Ha a falazat terhelését fokozatosan a végső szilárdságát meghaladó értékre növeljük, akkor először függőleges repedések jelennek meg az egyes téglákban. A repedések elsősorban a függőleges fugáknál keletkeznek, ahol a húzó- és hajlító feszültségek koncentrálódnak. A terhelés növekedésével a repedések növekednek, és az egybefüggő falazatot oszlopokra osztják. A falazat végleges megsemmisülése ezen oszlopok domborulata miatt következik be stabilitásuk elvesztése következtében.
A gyenge habarcs könnyebben összenyomódik, ezért a falazaton deformációik képződnek, melynek eredménye, hogy minden tégla, hajlító és nyírófeszültségnek lesz kitéve. Ezért a masszív erős és tartós falazat elérése érdekében magasabb minőségű habarcsot használjunk.
A falazóelemek méretei és alakja nagymértékben befolyásolja a falazat tulajdonságait. A tégla magasságának növekedésével a falazatban csökken a vízszintes kötések száma, és a hajlítással szembeni ellenállás a tégla magasságának négyzetével arányosan növekszik. Minél nagyabb magasságú téglából épül a falazat, annál tartósabbnak bizonyul.
Falazás képzett kőműves
"Építs tartósan!"
Falazás ytong
Az ytong falazáshoz fehér vékonyrétegű habarcsot használnak a szeizmikus stabilitás növelés érdekében, mind a vízszintes, mind a függőleges érintkezési felületeken. Az ytong ragasztó habarcsot 2-3 mm vastag, rovátkolt glettvassal kell felhordani az ytongtéglákra. A habarcsréteget körülbelül 2 m hosszúságban kell felhordani, ami a maximális teljesítményhez szükséges.
A falazást 0 °C és + 25 °C közötti hőmérsékleten ajánlatos elkészíteni. Meleg időjárás esetén az ytong blokkok nedvesítése javasolt, téli körülmények között végzett ytong falazási munkára vonatkozó általános ajánlásokat kell alkalmazni.
A falazás során a fal függőlegességét és vízszintességét minden sornál vízmértékkel kell beállítani. Az ytong téglák vágása kézi vagy elektromos fűrészel történik, ami könnyű és gyors. Természetesen a méretre vágott ytong darabokat behelyezés előtt meg kell kenni ragasztóval a vízszintes és függőleges részeknél.
Készséggel állunk rendelkezésére, szakmai tanácsokkal és a megfelelő anyagok megtalálásában.
További tippekre vagy információra van szüksége?
Nyugodtan lépjen velünk kapcsolatba!
Hívja a +36 20 344 5065
Együtt csináljuk!