A betonozást kellő tudással rendelkező, kőművesre kell bízni, mert a betonozás az építés és a lakásfelújítás legfontosabb része!
Hívj! +36 20 344 5065
Árajánlatkérés…
A betonozás olyan kőműves munka, amelyet gondosan kell elvégezni egy betonszerkezet építésekor, hogy ne kelljen aggódnunk az épület biztonságáért.
Betonozás árak
A beton a többi anyagokhoz viszonyítva hosszabb élettartamú, ezért a betonozási árak sokkal olcsóbbak. A betonszerkezetek szilárdsága magas nagyon ellenáll a nyomásnak és a tűznek a többi szerkezetekhez képest.
A betonozási hely a betonozás árak egyik tényezője. A betonozási költségeket nem csak a hely, hanem sok egyéb tényező is befolyásolja. Például a betonozás vastagsága és mennyisége az első olyan tény, ami nagymértékben befolyásolja a betonozás árakat. A betonozás árak gyakran csökkennek a betonozási terület növekedésével. A betonozáshoz szükséges eszközök és gépek, valamint a beton szállítási távolság a kivitelezés helyszínéig a másik olyan tény, ami befolyásolja az árakat. A fentieken kívül a betonminőség egy másik olyan tényező, amely befolyásolja a betonozás árát. A betonminőség megváltoztatásával minden köbméter betonanyag ár is megváltozik.
Aljzatbetonozás 5 cm vts. 4500 Ft/nm (2021 ár) Tovább az aktuális árlistához……
Betonkészítés
Betonkészítéshez három összetevő létezése szükséges. Cement, sóder, (vegyes szemszerkezetű homokos kavics) víz, ezek nélkül semmilyen módon nem hozható létre beton. E három komponens megfelelő arányú keveréke a beton. Meg kell jegyezni, hogy a beton nagy ellenállása miatt nagyon hasznos az építőiparban. Az épület egyik legfontosabb és legelső része az alap és természetesen ez is betonból készül. A betonkészítés egyszerű munkafolyamat, könnyen elsajátítható a betonkészítés lépései. Szakszerűen elvégzett alap betonkészítés megvédi az épületet a süllyedéstől, repedésektől, földrengéstől, stb.
- A betonkészítés a kőműves munkák fontos része. A betonkészítést nagyon hideg vagy nagyon meleg időben nem szabad készíteni, mert a beton ellenállásának hiányához vezet, ezért jobb, ha a betonkészítés és a beton bedolgozást a megfelelő hőmérsékletű időben végezzük! (Optimális hőmérséklet 15 – 25 °C fok)
- Alacsony hőmérsékleten történő betonkészítés problémát okoz a beton belsejében lévő víz fagyása miatt. Amikor a víz megfagy, a cement és a homok részecskék összezsugorodnak, ezért a beton alkatrészek közötti tapadás gyengül és az a szilárdsága is csökken.
- Ha mégis szükségessé válik a hideg időben való betonozás, akkor a kőműves árak növekedni fognak, mert a betonkeverékhez klór-nitrát oldatot kell adni, hogy, megakadályozza a víz befagyását a betonban. Természetesen, ha forró vizet használunk a betonkészítéshez, akkor bizonyos mértékig csökkenthető a betonkészítés nehézségeit fagyos időben.
- A beton magas hőmérsékleten történő készítése csökkenti a beton szilárdságát, repedéseket okoz, az erősítő betonacél korróziós sebessége növekszik a betonfelület egyenletesség miatt.
Fagyálló kell a betonkészítéshez hideg időben. A beton fagyálló kiválasztásakor figyelembe kell venni, hogy a fagyálló olyan betonban használható, amely a következő két tulajdonsággal rendelkezik:
- Első és legfontosabb tulajdonság: a víz fagyáspontját csökkenti a betonban.
- Másodszor pedig gyorsító szerepet játszhat a beton stabilizálásában és a beton kezdeti szilárdságának növelésében.
Kész beton
A kész beton, amelyet betonkeverő telepeken készítenek, és onnan szállítják ki az ügyfelek számára. A különböző típusú kész beton fajták keverése pontos keverési receptek szerint történik, ami egy bonyolult folyamat. Manuális helyszíni keverési módszert ma már egyre kevesebben végeznek, és a kész beton használata általánossá vált a munkáltatók és a kőműves vállalkozók körében. A készbeton előnye, hogy kiküszöböli a keverési és előkészítési nehézségeket az építkezésen. És megakadályozza a beton alapanyagok pazarlását, és sokat segít az idő megtakarításában.
Betonozás alapjai Lakásfelújítás
- A betonozás egyik legfontosabb alapja a beton vibrációs tömörítése. Ez elektromos vibrálóval történik. A tömörítés erősíti a betont, és csökkenti a benne lévő buborékok számát. A vibrációs tömörítést vastagabb (15-20 cm vtg. fölötti) betonozásoknál alkalmazzuk.
- A beton tömörítés után a következő kőműves munka a betonfelület sima létrehozása, ami növeli a beton kopásállóságát és csökkenti annak áteresztőképességét. A betonfelület lehúzást simítást olyan beton szerkezeteknél használunk, mint a járdakészítés, alzatbetonozásnál és különféle térbetonozásoknál. A simítás típusa lehet kézi vagy mechanikus, a felület méretei határozzák meg melyik típusú simítást alkalmazzuk, sőt a kőműves árak is függnek a méretek nagyságától.
- A vízadagolás mennyiség, időben történő leállítása nagy jelentőséggel bír a beton tartósságában és minőségében. A vízadagolás leállításának fő kritériuma a beton sűrűség megfigyelése. Ha túl folyékony abba kell hagyni a betonvizezést, és korrigálni kell sóder és cement hozzáadással. Ha nem korrigálja, akkor egy gyenge vékony réteg képződik a beton felületén, ami idővel elválik a betontól és problémákat okoz.
Betonozási technológia
A szerkezetek betonozása nagyon fáradságos kőműves munka, amely nagy pontosságot igényel a betonozás minden szakaszában.
A betonozás a következő szakaszokból áll:
Zsaluzás:
- A zsaluzat a betonozáshoz szükséges szerkezet, amely különböző alakú lehet, melybe a beton kerül. Kétféle zsaluzat létezik: újra felhasználható és eldobható. Az újra felhasználható zsaluzatok erős anyagokból készülnek, például fémből vagy fából. A beton öntése előtt az ilyen zsaluzatot belülről zsaluleválasztó kenőanyaggal kell bekenni.
- Az újra felhasználható zsaluzat nagyon megbízható és könnyű az összeszerelése. De ugyanakkor meglehetősen drága ezért bérelni szoktuk.
- Családi házaknál sokszor használunk eldobható fazsaluzatot. Ez egy egyszerű szerkezet, amely fatáblákból vagy colos fenyő deszkából készítünk. Az ilyen zsaluzattokat közvetlenül az építkezésen állítjuk össze.
- A nedvesség felszívódásának elkerülése érdekében az eldobható fa zsaluzatot belülről áztatni kell a beton bedolgozás előtt.
Beton öntése: (betonbedolgozás a zsaluzatba)
- Sok módszer létezik a beton zsaluzatba történő beöntésére. A módszer megválasztása attól függ, hogy az épület melyik részét készítjük.
- Alap beöntése során a legegyszerűbb a betonkeveréket közvetlenül a talicskából a zsaluzatba önteni.
- Ha nem lehet elég közel menni a zsaluzathoz, akkor érdemes csúszdát építeni, amelyen keresztül a zsaluzatba kerül a beton. Valószínűleg segédmunkások segítségére lesz szükség – lapátot kell használniuk a csúszda mentén történő betontoláshoz.
- A beton öntéséhez falakon, monolit padlólapokon vagy oszlopokon gyakran használják az úgynevezett harangot. Kisebb betonozásnál a vödrözés is megoldás lehet. A harang használatnál darura van szükség – a betonnal töltött harangot a megfelelő helyre emelik, majd kinyitják a leeresztő lyukat. Ennek eredményeként a betonkeverék a zsaluzatba folyik.
- A betonkeverék öntésének leggyorsabb és legkényelmesebb, ugyanakkor legdrágább módja a betonpumpa. Minden betonozási munkához használható viszont a betonkeveréket előzetesen meg kell vásárolni, amit egy mixszerkocsi szállít ki és a betonpumpa segítségével kerül a rendeltetési helyre.
Betontömörítés:
- Miután megtörtént a betonbeöntés a zsaluzatba, a lehető legnagyobb mértékben tömöríteni kell. Ez azért szükséges, hogy eltávolítsák a légbuborékokat és a felesleges nedvességet a betonkeverékből. Erre a célra beton vibrátort használunk, amely a betonrészecskék tömörítésére és hatékony elosztására alkalmas.
- A zsaluzat kalapáccsal való ütögetése is hozzájárulhat a tömörség növeléséhez kis mértékben.
Betonfelület kiegyenlítése:
- A betonszerkezet felső szintjének kiképzése függ az építkezés típusától alap vagy aljzatbeton stb.
- Ha a kiegyenlítést igénylő felület kicsi (koszorú, oszlopok stb.) A zsaluzatot megfelelő szintre kell beállítani. Ha valamilyen oknál fogva a zsaluzat falai magasabbak, akkor a zsaluzat belső oldal mentén megjelöljük a kívánt szintet egy zsinór erős meghúzásával. Majd egy lehúzó léc segítségével a megjelölt szintre húzzuk le, a lehető leg simábbra.
Betonszerkezet karbantartása:
Annak érdekében, hogy a beton szerkezet valóban monolitikus legyen, be kell tartani a következő szabályokat:
- Takarás vízálló anyaggal, ponyva vagy takarófóliával. A takarásra azért van szükség, hogy megvédje a betont esőtől vagy hótól, ugyanakkor megakadályozza a nedvesség elpárolgását magából a betonból. Ha a levegő hőmérséklete nem alacsonyabb, mint + 5 ° C, és nem magasabb, mint + 26 ° C, az ilyen védelem teljesen elegendő.
- Meleg időben rendszeresen nedvesíteni kell a betont, ha a hőmérséklet
+ 26 °C felett van. (még ha fóliával védve van) Ha a betonból elpárolog a szükséges nedvesség, repedések jelennek meg a felületen és a legnegatívabb hatása lesz a beton szilárdságára. A kiszáradás elkerülése érdekében a forró napokon a betont napközben kétóránként, éjjel egyszer vízzel kell öntözni (ezt követően ismét fóliával kell lefedni). A betonlocsolás a kiöntést követő első héten a legfontosabb. - A beton megvédése a fagytól. A 0°C alatti hőmérséklet a legpusztítóbb hatással van a frissen öntött betonra! Repedések alakulnak ki, és ennek következtében elveszíti minden jó tulajdonságát. Ezért a téli hidegben speciális betonozási technológiákat alkalmazunk. A betonkeverés során speciális adalékanyagokat adunk a betonhoz, ezen kívül a betonfelületet hőszigetelt takaróval védjük a fagytól.
Betonmunkák megrendeléséhez hívja a megadott telefonszámot!
Hívj!+36 20 344 5065
Vagy vegye fel a kapcsolatot velünk az árajánlatkérő űrlap kitöltésével!
Minden kérdésére válaszolunk, szükség esetén szakemberünk ellátogat a helyszínre, és felméri a kért munkát.
Ezt követően 3. munkanapon belül elkészítjük Önnek árajánlatunkat!